Střevo a bylinky

list V: Inspiruj se

Střevo a jeho sliznice je velmi citlivý a pro naše zdraví důležitý systém. Díky znalostem o biorytmech víme, že v tomto období je zapotřebí podpořit právě tento systém.

Naše čajová směs v Bylinkách do schránky na měsíc červen snižuje zánětlivé reakce ve střevě. Ovšem střevu je nutno věnovat celoroční péči, a tak vám nabízíme inspirovat se našimi doporučeními celoročně.

Při narušení střevní bariéry dochází k mnoha diskomfortům i k závažnějším zdravotním potížím např.
→ zácpa, průjem
→ alergické reakce kůže
→ únava, letargie
→ úzkosti, deprese
→ bolesti v oblasti břicha a bederní páteře
→ fybriomyalgie (syndrom chronické bolesti)

Co kondici střevní sliznice znatelně negativně ovlivní?
→ chronický stres, dochází k horšímu přísunu krve do střev (omezení tvorby trávících šťáv, horší výživa bakterií, horší natravovaní potravy, zvýšení hnilobných procesů ve střevě)
→ nevhodný volba potravin, přemíra rafinovaného cukru, nasycených tuků, nedostatek přirozené vlákniny (zelenina, ovoce)
→ toxicita (jídlo, léky atp.)
→ přemnožení nevhodných mikroorganismů v trávící soustavě paraziti, viry, bakterie (cestování, zvířata)

Pak dochází k větší reakčnosti na sliznicích střeva a k zánětům. Tím se zvýší nabourání střevní stěny a dochází k chronickému problému…syndromu propustného střeva.

Kromě všude zmiňovaných probiotik jsou skvělými pomocníky pro podporu či úpravu, nebo zaléčení střeva byliny. Bylinky umí pomoci zklidnit zažívání, podpořit kondici sliznic střeva a také umí nastolit pravidelnost vyprazdňování. Pomůžou tělu vypudit parazity, omezit plísně a viry.


Naše čajová směs na měsíc červen, kterou vám doručíme až do schránky, podporuje lymfatický systém a obnovuje pravidelnou stolici a díky obsahu křemíku odplavuje toxické látky z těla. Nebojte se bylinky zařadit do Vaší každodenní rutiny.

Užívejte je s mírou a v návaznosti na biorytmy. Pokud berete medikaci, nebo chcete podstoupit silnější zaléčovací proces, nechte si poradit od vašeho oblíbeného bylináře či lékaře, kteří mají s bylinnou terapií zkušenosti. Nebo nás navštivte.

Bude vás čekat krásný proces změny.

Tip!
→ Namíchejte si svůj čaj na podporu střev. Část bylin může být čerstvá z vlastního sběru, např. nyní sbírejte jitrocel, pampeliška, heřmánek.

→ Dále si můžete dokoupit jilmovou kůru, měsíček květ, čekanku nať nebo kořen, růži květ či poupě.

→ Při nadýmání fenykl, pokud máte doma zvířecího miláčka doporučujeme podpořit očistu od parazitů koriandrem nebo ořešákem /ideálně černý/slupka, nebo pelyňkem.

→ Vyberte si tři bylinky ze seznamu a dávejte je v poměru 1:1:1 do půl litru vroucí vody. Nechte 15 minut luhovat, poté sceďte a pijte mimo jídlo během dne.