Jednodruhové byliny – Slezské bylinářství

Jednodruhové byliny

Naše jednodruhové byliny jsou pečlivě vybrány pro jejich kvalitu a účinnost. Ideální pro ty, kteří chtějí využívat sílu přírody k podpoře svého zdraví. Každá bylina je připravena tak, aby poskytla maximální užitek, dopřejte si moc čisté přírody.

 • Bez černý (Sambucus nigra)

  Bez černý (Sambucus nigra)

  45 Kč

  Tajemný magický keř bezu nám svým květem zahajuje léto. Má blahodárný vliv na imunitní systém. Pomáhá tělu při nachlazení a podporuje pocení. Příznivě ovlivňuje stav cévních stěn. 

  Složení: bez černý květ
  Obsah: 50 g

 • Borůvka černá (Vaccinium...

  Borůvka černá (Vaccinium...

  50 Kč

  Lístky této lesní krásky sbírané v letních měsících jsou plné antioxidantů a bioflavonoidů. Jsou skvělým pomocníkem při regulaci krevního cukru. Podporují trávící soustavu. Stimulují žilní systém a močové ústrojí. 

  Složení: borůvka černá list
  Obsah: 50 g

 • Celík zlatobýl (Solidago...

  Celík zlatobýl (Solidago...

  50 Kč

  Tento bylinný jinoch je připraven obnovit energii v našich ledvinách. Umí podpořit vylučování vody z těla. Optimalizuje stav lymfy. Zmírňuje dopad okolního prostředí na náš organismus. Pomáhá čistit dýchací cesty. 

  Složení:celík zlatobýl nať
  Obsah: 50 g

 • Čekanka obecná (Cichorium...

  Čekanka obecná (Cichorium...

  35 Kč

  Čekanka obecná je známá svými jemnými blankytnými květy a výjimečnými harmonizujícími účinky. Podporuje látkovou výměnu a výrazně přispívá ke zlepšení stavu pokožky. Optimalizuje činnost jater a žlučníku, podporuje střevní funkce a je skvělým pomocníkem pro udržení ideální hmotnosti. Nať čekanky obecné je ideální pro přípravu čajů, které přinášejí nejen lahodnou chuť, ale i zdravotní benefity.

  • Složení: čekanka obecná nať
  • Obsah: 50 g
 • Divizna velkokvětá...

  Divizna velkokvětá...

  50 Kč

  Majestátně vztyčená zářivě žlutá bylina „divy zná činiti“, a to nás zajímá. Optimalizuje stav sliznic těla (dutin, hrtanu, průdušek, trávení, močového měchýře). Ovlivňuje činnost sleziny a brzlíku. Blahodárně působí na dýchací soustavu. 

  Složení: divizna velkokvětá květ
  25 g 

 • Dobromysl obecná (Origanum...

  Dobromysl obecná (Origanum...

  40 Kč

  Přívětivá vůně nachově kvetoucí dobromysli navodí uvolnění a zažene chmury. Zkvalitňuje spánek a zlepšuje psychickou kondici. Podporuje srdeční činnost, ovlivňuje kvalitu trávení.

  Složení: dobromysl obecná nať
  Obsah: 50 g

 • Dub letní (Quercus robur)

  Dub letní (Quercus robur)

  60 Kč

  Král stromů, mohutný silák, jenž v nás umí podpořit pevnost a naději. Má příznivý vliv na hojení ran. Svíravé působení obsahových látek uklidní bolavý krk. Obklady uleví při svědění kůže a bolestivých hemeroidech.

  Složení: dub letní kůra
  Obsah: 100 g

 • Eleuterokok ostnitý...

  Eleuterokok ostnitý...

  100 Kč

  Lidový název „čertův kořen“ vystihuje, jak extrémně blahodárné je působení sibiřského kořene na lidský organismus. Uznávaný adaptogen, tzn. pomáhá tělu se snáze vyrovnat s nepříznivými okolními podmínkami. Podporuje duševní výkonost, paměť a dobrou náladu. Zajištuje fyzickou i psychickou odolnost organismu. 

  Složení: eleuterokok ostnitý kořen   
  Obsah: 50 g 

 • Gotu kola – Pupečník...

  Gotu kola – Pupečník...

  80 Kč

  „Elixír mládí“ nebo „rostlina dlouhověkosti“. Takto nazývají v Asii a Africe tuto popínavou bylinku. Podporuje mentální funkce, stimuluje paměť. Prokrvuje tělo, ulevuje při pocitu těžkých nohou. Tonizuje pánevní oblast. Blahodárně působí na lidskou psychiku. 

  Složení: gotu kola nať
  50 g

 • Heřmánek pravý (Matricaria...

  Heřmánek pravý (Matricaria...

  50 Kč

  Jemnost kvítku a konejšivá vůně silic dělá z heřmánku ideální bylinku pro děti a budoucí maminky. Příznivě ovlivňuje trávení a dýchací cesty, je vhodný ke každodennímu užívání. Podporuje uvolnění nervové soustavy a připravuje tělo na spánek. Je vhodný k přípravě čajů, k inhalaci i do koupelí. 

  Složení: heřmánek pravý květ
  Obsah: 50 g

 • Hloh obecný květ (Crataegus...

  Hloh obecný květ (Crataegus...

  40 Kč

  Mohutný keř, tzn. „srdeční chléb“, přináší ochranu a výživu pro naše životem zkoušená srdce. Pomocník u otoků srdečního a ledvinového původu. Stimuluje srdeční sval a optimalizuje krevní tlak. Harmonizuje nervovou soustavu a krevní oběh. 

  Složení: hloh obecný květ
  Obsah: 50 g

 • Chmel otáčivý (Humulus...

  Chmel otáčivý (Humulus...

  60 Kč

  Houževnatá liána evropských hájů oblíbená pro uvolňující účinky zlatých chmelových šištic. Skvělá při nespavosti, přepětí a popudlivosti u dětí i dospělých. Ovlivňuje hormonální profil, u mužů snižuje předrážděnost, naopak u žen stimuluje chuť na milování. Podporuje trávení. 

  Složení: chmel otáčivý šištice
  Obsah: 50 g